Про лізинг
Лізинг за своєю сутністю ототожнюють з довгостроковою орендою з правом подальшого викупу. Предметом лізингу можуть бути транспортні засоби, обладнання, інше рухоме чи нерухоме майно, приміщення та інше.
Автолізинг – це зручний спосіб придбати транспортний засіб, сплачуючи його вартість поступово з мінімальним фінансовим навантаженням на бізнес чи бюджет сім’ї. Особливо популярним є лізинг для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, оскільки крім вищезазначених переваг лізингова угода надає можливість отримати податкові вигоди, а саме збільшення податкового кредиту з ПДВ та зменшення бази оподаткування з податку на прибуток.
Лізинг може бути фінансовим та операційним – різниця між ними полягає в тому, що в фінансовому лізингу передбачається купівля-продаж транспорту в кінці строку користування, який має бути не меншим ніж 12 місяців. Фінансовий лізинг прямо передбачає не тільки передачу лізингоодержувачу об'єкту лізингу, але й обов'язкову передачу всіх ризиків та винагород, пов'язаних з правом користування та володіння ним. В операційному лізингу лізингоодержувач користується предметом лізингу протягом строку дії договору, після чого повертає його лізинговій компанії.
Сутність фінансової лізингової угоди полягає в наступному - клієнт звертається в лізингову компанію після того як вже обрав транспортний засіб/обладнання та його постачальника. Лізингова компанія придбаває предмет лізингу у зазначеного постачальника та передає його у користування лізингоодержувачу на певний строк, обумовлений в договорі лізингу за визначену плату. Протягом строку лізингу лізингоодержувач має погасити не тільки вартість транспорту, але й інші платежі, які включаються в розмір лізингових платежів, а саме комісія лізингової компанії за надання послуги лізингу, витрати на реєстрацію, страхування. В кінці строку дії лізингового договору об’єкт лізингу передається у власність клієнту за умови повної сплати вартості лізингового майна.
Основними перевагами лізингу є:
- початкові витрати обмежені розміром першопочаткового внеску, комісії за надання послуг та витрати на реєстрацію, вартість страхування включається до складу щомісячних лізингових платежів та рівномірно розподіляються на весь строк дії договору.
- зменшення розміру бази оподаткування з податку на прибуток оскільки лізингові платежі відносяться до складу валових витрат (стосується юридичних осіб).
- збільшення податкового кредиту – по факту приймання предмету лізинга лізингоотримувач має право збільшити податковий кредит на суму ПДВ від його вартості.
- лізинг дозволяє зберегти оборотні кошти
- можливість скористатися фінансуванням із залишковою вартістю, що дозволить зменшити розмір щомісячних платежів.
- на предмет лізингу не може бути накладене обтяження третіх осіб.
При оформленні лізингової угоди можливо обрати зручну схему фінансування, графік та розмір лізингових платежів.